viruses may be very contagious, especially those as molluscum contagiosum

Jak wygląda mięczak zakaźny?

Mięczak zakaźny (Molluscum contagiosum) to choroba wywoływana przez wirus z grupy ospy (Poxivirus). Może być przenoszona drogą płciową, przez dotyk, lub przez wspólne korzystanie z przedmiotów codziennego użytku.

Choroba wywołuje na skórze skupiska czerwonych grudek i guzków. W ciężkich przypadkach na skórze może się pojawić nawet kilkaset zmian. Guzki bywają wypełnione kaszowatą treścią oraz posiadają pępkowate wgłębienie na czubku. Przy dobrym stanie zdrowia mięczak zakaźny ustępuje sam, choć choroba może trwać nawet przez rok.  U osób z osłabionym układem odpornościowym mięczak zakaźny może mieć cięższy przebieg i trwać jeszcze dłużej.

photo-4

Tak długo, jak guzki na skórze są widoczne, wirus jest obecny w organizmie, a osoba nim dotknięta może zarażać innych. Dla przyspieszenia procesu leczenia zalecana jest odpowiednia terapia.  Miejscowo stosowane maści takie jak Conzerol® Plus mogą oczyścić skórę w ciągu nawet 3 tygodni. Po zastosowaniu maści guzki zaczną się kurczyć i ciemnieć, co oznacza, że chore miejsca na skórze zasychają i zdrowieją.

Do czasu wyeliminowania wirusa z organizmu należy zapobiegać zarażaniu innych osób. Używając maści Conzerol® Plus i bandażując chore miejsca zapewnisz, że wirus nie przeniesie się na Twoich bliskich i jednocześnie szybko wyleczysz chorobę.

POZBĄDŹ SIĘ MIĘCZAKA SZYBKO I BEZBOLEŚNIE

98% effective Efektywność 98% *Rezultaty mogą się różnić w zależności od przypadku Money back Gwarancja zwrotu pieniędzy Free shipping Darmowa dostawa

Kup teraz

Conzerol